panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Efektowne koce i narzuty do salonu

W większości salonów znajduje się przynajmniej jedna kanapa, fotel lub innego typu wygodne siedzisko. Ze wspomnianych mebli mogą korzystać domownicy oraz zaproszeni goście. Warto pomyśleć o narzutach i kocach, które ochronią powierzchnię mebli, a przy okazji uczynią salon bardziej przytulnym.

Po co są potrzebne koce i narzuty?

Podstawową funkcją, jaką pełnią koce narzuty jest oczywiście zabezpieczenie mebli przed zbyt szybkim zużyciem. Często używane kanapy, fotele, narożniki warto przykryć i osłonić ich powierzchnię. Narzuta poza tym pełni rolę ozdoby, jeśli zostanie odpowiednio dobrana, będzie prezentowała się stylowo i estetycznie.

Wybierając narzuty do salonu, warto kierować się między innymi:

  • jakością – to oczywiste, wyższa jakość narzuty zapewnia dłuższe korzystanie z niej;
  • kolorystyką – narzuta powinna pasować do innych elementów wystroju, ale nie musi być w tym samym kolorze – kontrast też jest fajny;
  • rozmiarem – nie zawsze narzuta musi przykrywać cały mebel, jednak jeśli będzie zbyt krótka, nie zabezpieczy dobrze powierzchni.

Narzuta przeważnie jest duża i obszerna, ale koce dobiera się pod kątem wygody używających. Dla przykładu koc syrenka nie przykrywa mebla, ale jest bardzo komfortowy w bezpośrednim użytkowaniu – zobacz w Tutumi pl.

Estetyczne rozwiązania do salonu

Nietrudno jest znaleźć atrakcyjne i jednocześnie funkcjonalne koce i narzuty. Ich szeroki wybór w sklepach z asortymentem dla domu ułatwia zrobienie zakupów. Obecnie ciekawą ofertę mają także sklepy internetowe, w których wiele produktów dostępnych jest w promocyjnych cenach – często są to najpopularniejsze rzeczy, np. koce syrenki.

Warto tak dobrać rodzaj i kolor narzut do salonu, by mieć w zanadrzu przynajmniej jeden zestaw na zmianę. Będzie on przydatny wtedy, gdy część dodatków zostanie oddana np. do pralni lub pojawi się chęć modyfikacji wyglądu pomieszczenia.

Comments are closed.