panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

spodnie malarskie

Wszystko o odzieży malarskiej

Każdy raz na jakiś czas przeprowadza remont domu czy mieszkania. Remont może być większy lub mniejszy, ale zawsze wiąże się z bałaganem i brudną odzieżą. Aby ograniczyć straty w garderobie, przydatna przy remoncie staje się odzież ochronna. 

spodnie malarskie

Przy każdej pracy remontowej łatwo o pobrudzenie się dla tego należy używać odzieży malarskiej, która chroni przed zniszczeniem własnej odzieży. 

Części garderoby

Odzież malarska może być jednoczęściowa lub składać się z wielu części.

  • jednoczęściowe kombinezony malarskie
  • spodnie malarskie
  • kurtki malarskie 
  • buty malarskie

Wykonanie

Odzież malarską produkuje się najczęściej z  polipropylenu. Materiały, które są używane do wykonywania takiej odzieży, są  odporne na różne czynniki zewnętrzne, a jednocześnie zapewniają skórze odpowiednią wentylację. Taką typu odzież często noszą budowlańcy przez wiele godzin w czasie pracy dla tego wszystkie materiały użyte do jej wykonania muszą być trwałe i wygodne. Wiele modeli posiada ściągacze w rękawach i nogawkach, które uniemożliwiają, przedostanie się farby, kurzu czy innych materiałów pod ubranie malarskie. Poza tym kombinezony wyposażone są często w dodatkowy ściągacz w okolicy pasa, który sprawia, że strój lepiej dopasowuje się do sylwetki użytkownika. 

Na rynku można znaleźć odzież malarską jednorazową zazwyczaj w formie kombinezonu lub ubrania wielorazowe. Odzież ta różni się od siebie materiałem, z jakiego jest wykonana i oczywiście ceną. Odzież jednorazową kupi się dużo taniej niż tę wielorazową. Jednak obje spełniają swoją funkcję. 

Comments are closed.