panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Oryginalne fugi do kostki brukowej na bazie cementu

Bardzo ważnym elementem budowy nawierzchni brukowej jest dokładne uzupełnienie szczelin między kostkami, dlatego też tym bardziej warto postawić na niezawodne fugi. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się fugi do kostki brukowej na bazie cementu, które nie przepuszczają wody i mogą pochwalić się wysoką wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Czym charakteryzuje się fuga do kostki brukowej na bazie cementu?

Cementowa fuga do kostki brukowej doskonale sprawdzi się na nawierzchniach, w których do warstw podbudowy dodano specjalną substancję wiążącą. Cementowe fugi do kostki brukowej (zobacz) sprzedawane są zazwyczaj jako produkty od razu gotowe do użycia, które nie wymagają mieszania. Przed użyciem zaleca się wcześniejsze zwilżenie kostki wodą, dzięki czemu znacząco zmniejszy się absorpcja wody bezpośrednio z zaprawy.

Pamiętać należy także o tym, aby po zakończeniu fugowania resztki masy usnąć z kostki brukowej za pomocą porządnej szczotki.

Moda na fugi żywiczne

W ostatnim czasie prawdziwym hitem sprzedażowym jest fuga żywiczna do kostki brukowej, która pozwala wodzie opadowej bez problemu wsiąkać w grunt. Żywiczne fugi mogą pochwalić się wysoką odpornością na duże wahania temperatury i wilgoci. Na szczególną uwagę zasługuje także wysoka elastyczność, dzięki czemu nie ma problemu z rozszerzalnością temperaturową kostki.

Oryginalna fuga żywiczna do kostki brukowej przypadnie do gustu również tym osobom, które zmagają się często z chwastami i dokuczliwym mchem. Profesjonalne fugi niezbędne są przede wszystkim w przypadku powierzchni brukowych o dużym spadku, gdzie niestety częstym problemem jest wypłukiwanie się fugi. Żywiczne fugi dostępne są w wielu różnych kolorach, dzięki czemu pasować będą praktycznie do każdej nawierzchni.

Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne fugi na bazie żywicy epoksydowej.

Comments are closed.