panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Parawan pokojowy lekiem na zło

Urządzanie wnętrza nie należy do najłatwiejszych zadań. Wiele osób podejmuje jednak rękawice i próbuje swoich sił w aranżacji wnętrza. Pokój dziecka stanowi jedno z większych wyzwań aranżacyjnych. Jednak problem zaczyna się w momencie, w którym rodzeństwo dzieli jeden pokój.

Wspólny pokój dzieci

Posiadanie kilkorga dzieci to nie lada wyzwanie. Prawdziwy kłopot zaczyna się, gdy pociechy muszą dzielić pokój. Urządzanie pokoju dla jednego dziecka to niemały wyczyn. Urządzenie pokoju dla dwójki dzieci to już prawdziwe wyzwanie. Połączenie funkcjonalności pokoju z jego wystrojem jest trudne już przy jednym dziecku. Połączenie gustów dwójki pociech dzielących pokój przy zachowaniu wszystkich jego funkcji jest niesamowicie trudne.

Brak prywatności to najczęstszy rodzeństwa, które zmuszone jest dzielić pokój. Rozwiązaniem jest podzielenie pokoju na dwa mniejsze. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na postawienie prawdziwej ścianki działowej. Idealnym wówczas rozwiązaniem jest parawan pokojowy. Zapewni dzieciom prywatność przy stosunkowo niskim koszcie i nakładzie pracy.

Parawan w pokoju dziecka

Parawany pokojowe cieszą się rosnącą popularnością. Obecnie to nie tylko przedmiot służący rozdzieleniu przestrzeni. To również bardzo oryginalna dekoracja pokojowa. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z jakich wykonane są parawany pokojowe. W zależności od gustu kupić można parawany wykonane choćby z drewna czy z tworzywa sztucznego. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Bardzo popularnym rodzajem parawanów stosowanych w pokojach dziecięcych są parawany wykonane z tworzywa sztucznego. Parawany takie mogą posiadać bardzo atrakcyjną dla dzieci fototapetę z ulubionym bohaterem lub motywem.

Główną zaletą stosowania parawanów w pokoju dziecka jest zapewnienie pociechom odrobiny prywatności. Taka przenośna ścianka, łączy funkcję użytkową z dekoracyjną. W przypadku wykonania tego elementu na zamówienie, rodzice mogą zamówić dwa różne motywy po dwóch stronach parawanu. W ten sposób każde z rodzeństwa będzie widzieć tę część ścianki, która odpowiada ich osobistym upodobaniom.

Decydując się na umieszczenie parawanu w pokoju dziecka, warto zastanowić się nie tylko nad materiałem z jakiego ma być on wykonany, ale również nad jego wielkością. Parawany dostępne są w różnych rozmiarach i wysokościach. Rozmiar zależny jest głównie od ilości części, z których wykonany jest parawan. Najczęściej składają się one z trzech lub z pięciu części. Nie jest to jednak regułą. Wszystko zależy od zamówienia. Coraz więcej osób decyduje się na indywidualne zamówienie.

Dzieci to największy skarb rodzica. Dlatego rodzice dokładają wszelkich starań, by stworzyć dzieciom możliwie najlepsze warunki życia. Prywatność jest dla dziecka jest tak samo ważna, jak dla dorosłej osoby. Warto więc zainwestować w parawan pokojowy, który umożliwi dzieciom poczuć chociaż namiastkę prywatności.

Comments are closed.