panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

baseny
baseny

Baseny idealne do ogrodu

Basen to świetna forma rozrywki, dobrze jest też mieć taki basen w swoim ogrodzie. Dobrze jest wiedzieć, jakie są rodzaje basenów i które warto mieć w swoim ogrodzie. Jest to szczególne ważne, gdy w domu są także dzieci, które będą również korzystać z takiego basenu.

Baseny – na co zwrócić uwagę?

baseny
Kliknij, by przejść do oferty

Baseny do ogrodu są do wyboru pod względem rodzaju. Mogą to być baseny:

  • dmuchane,
  • wkopane w ziemię,
  • kryty,
  • betonowy.

Dzięki temu, że jest tyle możliwości, to można wybrać taki basen, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Dobrze jest też wiedzieć, że takie baseny można wybrać także pod względem wielkości oraz kolorów. Warto też w przypadku basenów wkopanych w ziemię wybrać taką głębokość, która będzie świetnie dostosowana do metrażu ogrodu. W przypadku basenów dmuchanych, które są przeważnie dostosowane dla dzieci, można również wybrać je pod względem kolorów oraz wzorów, co zachęci dzieci do spędzania w nim czasu.

Czy baseny w ogrodzie mogą stać przez cały rok?

Wszystko zależy od tego, czy jest to basen kryty oraz, czy jest on wkopany w ziemię. Jeśli jest to basen dmuchany, to dobrze jest schować go na czas zimowy dla jego bezpieczeństwa. Natomiast baseny betonowe oraz takie, które są już wkopane, można jedynie zakryć przed śniegiem, by na wiosnę nie było zbyt dużo pracy przy jego oczyszczaniu. Dobrze jest też pamiętać, by spuścić wodę z basenu na zimę. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic się nie stanie z konstrukcją basenu, nawet przy niskich temperaturach.

Baseny, które są w ogrodzie, są idealną formą relaksu dla całej rodziny. Warto zatem korzystać z takich basenów w lecie, kiedy są upalne dni.

Comments are closed.