panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

wideodomofon
wideodomofon

Co to jest wideodomofon?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup wideodomofonu do swojego mieszkania w bloku. Dzięki temu mają podgląd na to, co dzieje się przed ich drzwiami i na korytarzu. Jak wiadomo takie rozwiązanie jest często wybierane przez właścicieli domków jednorodzinnych, którzy mogą za ich pomocą kontrolować, kto wchodzi na posesję.

Jest to bardzo popularne urządzenie, za którego pomocą można komunikować się z osobą, która ma zamiar wejść na prywatny teren czy też do budynku. Urządzenie jest rozwinięciem domofonu, ponieważ oprócz tego, że można przez nie rozmawiać głosowo daje również możliwość obserwacji wideo. Niczym na wideokonferencji można porozmawiać z osobą znajdująca się za furtką

Wideodomofon dla każdego

Wideodomofony kojarzone były kiedyś z bardzo drogimi rezydencjami, których właściciele chcieli być bezpieczni, a urządzenie przecież umożliwia kontrolowanie okolic furtki czy drzwi. Dla wielu osób pewność, że do mieszkania czy na teren wchodzą konkretne osoby jest bardzo ważna.
Aby urządzenie działało, należy zamontować kamerę przed drzwiami wejściowymi do klatki, jeśli chce się mieć wideodomofon do bloku. Wielu zarządców nowoczesnych bloków już w czasie realizacji inwestycji decyduje się na montaż specjalnej kamery przy domofonie, dzięki czemu mieszkańcy mogą zdecydować czy chcą stworzyć takie rozwiązanie również u siebie. Aby widzieć obraz w swoim domu czy mieszkaniu, należy zakupić specjalny monitor, na którym będzie można wszystko obserwować. Wideodomofon do domu jednorodzinnego jest tym bardziej przydatny, ponieważ często furtka i brama znajduje się daleko od domu, przez co ciężko jest zobaczyć, kto lub co chce się dostać.

Comments are closed.