Czym powinna charakteryzować się kurtka robocza zimowa?

kurtka robocza zimowa

Każdy pracodawca jest zobowiązany do zapewniania swym pracownikom odzieży roboczej. Jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie prywatnych ubrań przed zniszczeniem, a także zabezpieczenie ciała przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przyjmuje się, że rodzaj odzieży roboczej powinien być dostosowany do charakteru stanowiska pracy. 

Materiał chroniący przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia pracowników pracujących na zewnątrz w okresie jesienno-zimowym jest kurtka robocza zimowa. Wysokiej jakości produkt powinien skutecznie chronić przed zimnem, wiatrem oraz deszczem. Takie funkcje spełniają jedynie najwyższej jakości kurtki składające się z wielu warstw wykonanych z różnych materiałów. Wśród nich znaleźć można:

  • polar – zapewniający komfort cieplny,
  • softshell o właściwościach oddychających – chroniący przed wiatrem i nadmiernym poceniem,
  • materiały syntetyczne o właściwościach hydrofobowych – chroniące przed deszczem.

Krój i inne istotne elementy

Kurtka robocza zimowa przeznaczona do pracy musi zapewniać pracownikowi swobodę ruchów. Istotne znaczenie ma nie tylko odpowiedni krój dostosowany do charakteru wykonywanych czynności, ale również zapięcia na rzepy lub suwaki, z których będzie można swobodnie korzystać w rękawiczkach. Dodatkowe elementy, które ułatwiają wykonywanie czynności zawodowych to pojemne, zapinane kieszenie, które z łatwością pomieszczą różnego rodzaju drobne narzędzia wykorzystywane podczas pracy. Producenci roboczych kurtek zimowych coraz częściej umieszczają w nich także elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność pracownika po zmroku.