panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Dlaczego klapki robocze są ważne dla wielu zawodów?
Dlaczego klapki robocze są ważne dla wielu zawodów?

Dlaczego klapki robocze są ważne dla wielu zawodów?

Klapki robocze są bardzo ważnym elementem wyposażenia dla pracowników z grup zawodów, w których niezbędne jest utrzymanie wysokiego poziomu czystości i sterylności. Najczęściej kojarzą się one z pracownikami szpitali, ale są wykorzystywane również w innych profesjach, takich jak choćby fryzjerzy, pracownicy lokali gastronomicznych, czy osoby zatrudnione w prywatnych, specjalistycznych gabinetach opieki zdrowotnej.

Z czego wykonane jest takie obuwie?

Klapki robocze są specjalnym rodzajem butów wykonanych z wysokiej jakości gumy. Produkowane modele najczęściej występują w białym i czarnym wariancie kolorystycznym. Ich podeszwa charakteryzuje się większą grubością niż podeszwa zwykłego buta, a górna część produktu jest perforowana (co oznacza, że w materiale wydrążone zostały niewielkie dziurki). Klapki nie zsuwają się ze stopy, dzięki zastosowaniu elastycznego paska, który przytrzymuje but od strony pięty.

Z czego wykonane jest takie obuwie?

Dlaczego stosowanie takich butów jest ważne?

Wykorzystanie klapków roboczych tego rodzaju jest niezbędne dla pracy grup zawodowych wymienionych na początku. Czystość jest tam traktowana jako priorytet i zmiana obuwia przez pracownika po przyjściu do pracy jest koniecznym elementem rutyny dnia codziennego. Jest nie do pomyślenia, by kucharz, kosmetyczka lub pracownicy gabinetów lekarskich przenosili drobnoustroje z zewnątrz, pozwalając na ich kontakt z klientem.

Do zalet takiego rodzaju butów można zaliczyć natomiast:

  • wodoodporność (podeszwa nie przemaka od spodu)
  • wytrzymałość na uszkodzenia
  • wygodę użytkowania
  • łatwość w zakładaniu i zdejmowaniu obuwia

Comments are closed.