panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

projekty domów szkieletowych

Domy szkieletowe: projekty – jestem „za”

Pierwsze domy szkieletowe projekty zaczęły w naszym kraju powstawać w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od razu miały swoich zwolenników, ale też i przeciwników. Powstało na  temat drewnianych domów, zwanych też kanadyjskimi, wiele szkodliwych mitów.

Czy  domy szkieletowe mają wady?

Takie domy buduje się od ładnych dziesiątek lat w Kanadzie i w krajach skandynawskich. Ich użytkownicy chwalą sobie dobre warunki zamieszkiwania, niskie koszty eksploatacji, zwłaszcza niskie nakłady za ogrzewanie. Są to też domy trwałe, przez wiele lat niewymagające poważnych remontów. W Polsce zaś zaczęto je krytykować. Zarzucano im, że nie trzymają ciepła, że pękają tynki i płytki na ścianach, że używane do budowy drewno nie jest wystarczająco dobrej jakości itp. Te wszystkie mity należy zdemaskować. Bo dlaczego to, co sprawdza się doskonale w krajach o podobnym klimacie co w Polsce, miałoby się u nas nie sprawdzać? Na czym więc polega problem?

Profesjonalna ekipa budowlana gwarancją sukcesu

Domom szkieletowym projektom należy się jednak zainteresowanie. Okazuje się bowiem, że „niedoróbki” czy wady domów drewnianych wynikają z tego, że do budowy są zatrudniani niewykwalifikowani w tej technologii pracownicy. Kupując więc projekt takiego domu, należy od razu się zorientować, z jakimi firmami budowlanymi dane biuro projektowe współpracuje. W każdym regionie kraju działają takie firmy, które mogą się pochwalić doświadczeniem oraz wysokimi umiejętnościami budowlańców.  Tylko one mogą zagwarantować, że projekty domów szkieletowe będą zrealizowane zgodnie z wytycznymi, starannie i precyzyjnie montowane. A wówczas będą mogły być użytkowane bez usterek przez długie lata. I to nie tylko domy letniskowe, ale i całoroczne.

Zalety domów o konstrukcji szkieletowej

Decydując się na budowę takiego domu, dużo oszczędzasz. Niższe koszty wynikają z :

  • krótkiego czasu budowy (3-4 miesiące), dzięki czemu oszczędzasz na kosztach robocizny,
  • tańszych materiałów budowlanych,
  • niższych kosztów ogrzewania w późniejszej eksploatacji budynku (drewniane domy, dobrze izolowane, szybko się nagrzewają).

Chcesz mieć w krótkim czasie własny i niedrogi dom? Zdecyduj się na dom szkieletowy.

Comments are closed.