panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Energia dla firm
Energia dla firm

Energia dla dużych firm

Zapotrzebowanie na energię elektryczną różni się w zależności od rozmiarów firmy, dlatego też przygotowane zostały odmienne taryfy dla małych i średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Jakie taryfy obowiązują dla największych firm?

Energia dla firm – jednostrefowa

Wśród jednostrefowych rozwiązań dla dużych firm można wskazać taryfy B11, B21 i A21. W takiej sytuacji, stawka za kilowatogodzinę prądu jest dokładnie taka sama bez względu na porę dnia i nocy. To szczególnie wygodne i korzystne cenowo rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które korzystają z energii elektrycznej o różnych porach i nie są w stanie określić, kiedy zużycie jest najbardziej intensywne.

Dwustrefowe taryfy dla dużych firm

Taryfy B22 i A22 to taryfy dwustrefowe, która wprowadzają różnicowanie stawek w zależności od pory dnia i nocy. To rozwiązanie jest korzystne dla tych firm, które są w stanie wykonywać choć część prac przed godzinami szczytu: wczesnym rankiem, późniejszym popołudniem lub wieczorem i nocą.

Aby upewnić się, czy taryfa dwustrefowa będzie dobrą opcją, należy sprawdzić stan licznika o pięciu różnych porach: rano (przed godzinami szczytu), po ich zakończeniu, przed popołudniowymi godzinami szczytu, po nich i kolejnego poranka. To pozwoli na możliwie dokładną ocenę sposobu zużywania energii elektrycznej w gospodarstwie domowym.

Energia dla firm

Taryfy trójstrefowe

Są to taryfy A23 i B23. Za ich pośrednictwem wprowadza się aż trzy różne stawki opłat za energię elektryczną. To opcja odpowiednia dla przedsiębiorstw, które są w stanie bardzo dokładnie określić zużycie energii elektrycznej o różnych porach dnia.

Wyróżnić można również czterostrefowe taryfy, jednak nie są one oferowane przez wszystkich dostawców energii elektrycznej.

Ceny za prąd dla przedsiębiorstw

Warto pamiętać, że energia dla firm nie musi być droga. Jako że istnieje możliwość zmiany sprzedawcy prądu, na rynku istnieje wiele firm, które oferują konkurencyjne stawki na energię elektryczną. Dobrze jest zapoznać się z tym, jakie ceny za kilowatogodzinę można uzyskać w najbliższej okolicy.

Comments are closed.