Fotowoltaika – czy mam szansę na dofinansowanie?

fotowoltaika dofinansowanie

Fotowoltaika – czy mam szansę na dofinansowanie?

Fotowoltaika jest dobrym pomysłem dla wszystkich osób, jakie mają domy jednorodzinne oraz firmy. Z takiej instalacji może skorzystać ogromna część społeczeństwa. Część ma jednak pewne obawy, ponieważ koszt zakupu i założenia przekracza ich możliwości finansowe. Warto więc zainteresować się dofinansowaniami, które są w stanie sprawić, że ta inwestycja nie okaże się dla tak wielu osób ogromnym wyzwaniem.

Mój Prąd

Rok 2023 przyniósł pewne zmiany, ale kilka utrzymał w takim stanie, jak były wcześniej znane. Jedną z takich znanych propozycji jest program Mój Prąd. Idealna propozycja dla tych, których interesuje fotowoltaika dofinansowanieMój Prąd 5.0 to kolejna edycja, gdzie maksymalna kwota dofinansowania ma wynieść 58 tys. zł. Trzeba jednak wiedzieć, że nie ma zakładać, że zyska się maksymalną kwotę. Przykładowo można podać, że inwestorzy do mikroinstalacji PV do 50% kosztów kwalifikowanych, mogą otrzymać nie więcej niż 7 tys. zł. Dla porównania można dodać, że kolejna grupa inwestorów do systemu EMS / HEMS do 50% kosztów kwalifikowanych, otrzyma nie więcej niż 3 tys. zł. Nie oznacza to jednak faktu rezygnacji. Po prostu należy zapoznać się z całym programem, aby uzyskać odpowiednie informacje.

fotowoltaika na śniegu

Czyste Powietrze

Kolejny interesujący program, który jest w stanie sprawić, że finalne rachunki za całą instalację będą jeszcze niższe. Ważne jest to, że kwotę można otrzymać w jednej z trzech form: dotacji, dotacji z prefinansowaniem lub dotacji z przeznaczeniem na częściową spłatę kredytu bankowego. Rok 2023 przyniósł pewne zmiany. Dla osób, jakie chcą się starać, zostały podniesione progi dochodowe. Do tego można liczyć na większe kwoty, jeżeli chodzi o poszczególne przedsięwzięcia. Wysokość dofinansowania (kwota, którą można otrzymać) uzależniona jest od tego, z jakim przedsięwzięciem będzie się miało do czynienia.

Wyżej wymienione nie są jedynymi programami, które pozwalają na uzyskanie dofinansowania. Warto zapytać w gminie lub w mieście, ponieważ istnieje wiele dodatkowych, lokalnych programów, które inwestują w OZE, czyli w odnawialne źródła energii. Do nich właśnie zalicza się instalację fotowoltaiczne, które pozwalają na uzyskanie darmowego prądu.