panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

trutka na szczury
trutka na szczury

Jak bezpiecznie i skutecznie stosować trutkę na szczury?

Szczury i inne małe gryzonie są szkodnikami numer jeden w domach i firmach. Gryzą gniazdka elektryczne, kable, rury, materiały wrażliwe na wilgoć, takie jak drewno i papier, oraz wszystko inne, co może być dla nich interesujące. Po przedostaniu się do domu lub firmy szczury mogą wyrządzić niewyobrażalne szkody, dostając się do ścian, gniazdek elektrycznych, zlewów, beczek i innych pomieszczeń, w których przebywają ludzie lub zwierzęta. Najlepszym sposobem na pozbycie się szczurów jest zapobieganie ich przedostawaniu się do środka. Oto kilka wskazówek, jak bezpiecznie i skutecznie stosować trutkę na szczury.

Poznaj swoją truciznę

trutka na szczury

Większość trutek na szczury jest zarejestrowana przez FDA jako trucizny z listy II, co oznacza, że mają one wysoki potencjał toksyczności i są bardzo skuteczne w zabijaniu szczurów. Jednak niektóre trucizny na szczury są także wymienione jako trucizny z listy I, co oznacza, że nie są potencjalnie szkodliwe dla ludzi ani innych zwierząt.

Używaj właściwego rodzaju trutki

Rodzaj trutki, której używasz, ma wpływ na skuteczność w pozbywaniu się szczurów. Wszystkie trucizny mają różny wpływ na różne gatunki zwierząt i mogą być stosowane na wszystkie rodzaje zwierząt, nie tylko na szczury. Najlepszy rodzaj trutki w danej sytuacji będzie zależał od gatunku gryzoni występujących w Twojej okolicy. Niektóre z najpopularniejszych trucizn na szczury to: Trucizny zawierające metale ciężkie, w tym ołów, kadm i rtęć.

Comments are closed.