panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jak dobrać odpowiedni przycisk do spłuczki WC

Jak dobrać odpowiedni przycisk do spłuczki WC?

Spłuczka to panel sterujący wypływem wody w toaletach wiszących. Jest elementem tzw. instalacji podtynkowej – gdy mechanizm spłukujący i płaska spłuczka są ukryte za ścianą pozorną lub wbudowane w ścianę nośną. Spłuczki toaletowe występują w kilku odmianach, różniących się rodzajem mechanizmu, funkcjonalnością i ceną. Mogą też być częścią kolekcji wzorniczej producenta lub pasować do konkretnej koncepcji wizualnej.

Zrozumienie budowy i klasyfikacji spłuczki instalacyjnej oraz niuanse jej wyboru

Jakość działania urządzenia i trwałość całego systemu spłukiwania zależy od rodzaju mechanizmu, w który wyposażony jest w przycisk do spłuczki toalety. Przyciski rozróżnia się ze względu na budowę mechanizmu spłukującego:

  • Mechaniczne spłuczki. Uruchomienie następuje po naciśnięciu przycisku. Jest to najbardziej przystępna opcja i najłatwiejsza do utrzymania;
  • Elektroniczne spłuczki. Elektroniczne: Spłuczka jest znacznie delikatniej tłoczona i zazwyczaj jest podświetlana;
  • Czułe na dotyk. Są to przyciski bezdotykowe, które można uruchomić poprzez dotknięcie dłonią. Są najbardziej higieniczną opcją, zwłaszcza w przypadku instalacji sanitarnych w miejscach publicznych (restauracje, siłownie itp.);
  • Pneumatyczne spłuczki. Ich osobliwością jest to, że można zainstalować spłuczkę nie bezpośrednio nad instalacją WC, ale w promieniu 2-3 metrów.
przycisk do spłuczki w kolorze złotym

Jak wybrać spłuczkę według funkcji?

Spłuczka z jednym przyciskiem, te przyciski spłukujące toaletę obsługują tylko pełne spłukiwanie, wykorzystując pełną objętość wody w spłuczce. Dwa tryby uruchamiania spłukiwania, mamy tu do dyspozycji pełne spłukiwanie oraz opcję „ekonomiczną”, która zmniejsza ilość zużywanej wody. Trzy tryby, uzupełnieniem tego jest tryb start/stop. Dzięki temu w każdej chwili można zatrzymać spłukiwanie poprzez zwolnienie przycisku.

Materiał obudowy

Wybór zależy całkowicie od Twojego osobistego gustu i koncepcji projektowej Twojej łazienki. Większość nowoczesnych materiałów stosowanych do produkcji przycisków instalacyjnych jest trwała i długowieczna. Może to być szkło, aluminium, brąz, stal lub drewno (z metalową ramą w środku).

Comments are closed.