panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Jakie domy są tanie w budowie?

domy tanie w budowieCzy budowa domu musi kosztować majątek? Nie, jeżeli zdecydujesz się na gotowy projekt i energooszczędne technologie. Paradoksalnie nie oznacza to, że będziesz musiał zrezygnować z większego metrażu czy nowoczesnych systemów. Podpowiadamy, jak zaplanować inwestycję, aby osiągnąć cel, mieszcząc się przy tym w założonym budżecie.

Budowanie domu jest obecnie kuszącą alternatywą dla osób, które zakładają rodzinę. Często bowiem po analizie okazuje się, że koszt takiej inwestycji jest tylko niewiele wyższy niż zakup mieszkania czy segmentu. Zwłaszcza, jeżeli dysponujesz swoją działką, warto rozważyć tę opcję i udać się do biura architektonicznego po gotowy projekt. Zazwyczaj w swojej bazie mają oni propozycje domów tanich w budowie, których design czy metraż będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Co warto rozważyć?

Tani nie znaczy mały. Dlatego nie musisz już na wstępnie rezygnować z zaplanowanej liczby pokojów i ogólnego metrażu. W zależności od wielkości działki możesz wybrać dom parterowy lub piętrowy. W tym drugim przypadku zaoszczędzisz na pokryciu dachowym, ale musisz liczyć się z dodatkowym kosztem w postaci klatki schodowej. Plus jest taki, że poddasze użytkowe możesz zamknąć na klucz i z jego adaptacją odczekać nawet kilka lat.

Budowa i eksploatacja

Już na etapie budowy domu warto pomyśleć o jego późniejszym utrzymaniu. Koszty związane z ogrzewaniem czy klimatyzacją możesz zmniejszyć poprzez wdrożenie rozwiązań energooszczędnych. Ponadto, decydując się na „zielone budownictwo” możesz liczyć na dofinansowanie swojej inwestycji (o szczegóły pytaj w gminie).

Stylowe domy energooszczędne

Warto zauważyć, że projekty przyjazne środowisku i użytkownikom charakteryzują się prostą bryłą. Dzięki dużej ilości okien są jasne w środku, natomiast brak balkonów i minimalizm w doborze stolarki drzwiowej ograniczają utraty ciepła. To połączenie, które sprawia, że warto rozważyć tego typu domy tanie w budowie, kiedy szukasz oszczędności.

Comments are closed.