panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Maski gazowe filtracyjne czy izolacyjne?

Maski gazowe filtracyjne czy izolacyjne?

Maski gazowe w dzisiejszych czasach można podzielić na dwie główne kategorie. Wyróżnić można maski filtracyjne, których głównym zadaniem jest oczyszczenie wdychanego powietrza oraz maski izolacyjne, które zazwyczaj połączone są z dodatkową butlą powietrza. Dzięki temu drugiemu rozwiązaniu można oddychać tlenem, który całkowicie pozbawiony jest jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Maski filtracyjne – czym się wyróżniają?

Filtracyjna maska gazowa idealnie sprawdzi się w sytuacji, w których to w powietrzu znajdują się różnego rodzaju gazy, pyły i substancje toksyczne. Mowa tutaj oczywiście o tych cząsteczkach, które wyłapywane są przez specjalistyczne filtry. Maski filtracyjne pobierają powietrze z najbliższego otoczenia i przepuszczają je przez filtry. Profesjonalne maski filtracyjne wykorzystywane są między innymi przez straż pożarną, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości wykonania.

Maski filtracyjne - czym się wyróżniają?

Czym charakteryzują się maski izolacyjne?

Izolacyjna maska gazowa całkowicie odcina kontakt z powietrzem zewnętrznym, dlatego też zapewnia ona najwyższy poziom bezpieczeństwa. Działanie maski izolacyjnej najprościej rzecz mówiąc polega na przetwarzaniu wydychanego dwutlenku węgla bezpośrednio w parę wodną i tlen.

Każdy kolejny wdech powoduje przepływ zużytego już powietrza przez specjalny pochłaniacz regeneracyjny. W ten prosty sposób można odzyskać tlen, dzięki czemu zwiększa się czas użytkowania maski. Pamiętać należy także o tym, że pochłaniacz ma określony czas pracy, dlatego też należy go systematycznie wymieniać.

Comments are closed.