panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Modernizacja układu pomiarowego energii elektrycznej, czyli potrzeba dostosowania liczników

Jest wiele sposobów na obniżenie rachunków za prąd, które potrafią mocno obciążyć budżet. Czasami jednak nie trzeba zbyt daleko szukać ani też sięgać po jakieś drastyczne zmiany. Wielu przedsiębiorców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że mogą oni zaoszczędzić niemałe kwoty, zmieniając taryfę energii. Możliwe jest nawet bezpłatne zmienienie dotychczasowego dostawcy prądu. Na rynku bowiem nie brakuje mniejszych sprzedawców energii elektrycznej, którzy w celu pozyskania nowego klienta są w stanie wyjść mu naprzeciw z bardzo korzystną ofertą. Jak najbardziej warto przyjrzeć się swoim dotychczasowym fakturom za prąd oraz zapoznać się z aktualnymi ofertami mniejszych i mniej popularnych dostawców.

Zbyt wysokie rachunki za prąd? Może czas na zmianę dostawcy prądu?

Taryfa energii dopasowana do indywidualnych potrzeb danej firmy to podstawa, aby niepotrzebnie nie przepłacać. Czasami jednak obecny dostawca prądu może nie mieć do zaoferowania korzystniejszych zmian i wówczas przedłużanie z nim umowy nie ma sensu. Na rynku jest bowiem dostępnych znacznie więcej sprzedawców energii elektrycznej, którzy są w stanie zaproponować bardziej opłacalne dla firmy warunki. Poza tym, zmiana dostawcy prądu jest całkowicie darmowa, a większość nowych sprzedawców w imieniu swojego klienta zajmuje się wszelkimi formalnościami. Nie trzeba przejmować się także żadną przerwą dostawie prądu, a cały proces przebiega bardzo sprawnie i szybko.

Modernizacja układu pomiarowego energii elektrycznej, czyli potrzeba dostosowania liczników

Dopóki przedsiębiorstwo kupuje prąd od swojego dotychczasowego dostawcy, nie ma potrzeby dostosowywania liczników do wymagań dystrybutora. Wszystko zmienia się jednak w przypadku zmiany sprzedawcy energii elektrycznej i kupowania prądu od innego dostawcy. Wówczas trzeba liczyć się z niemałymi kosztami dodatkowymi. W przypadku dużych firm korzystających z taryfy energii B lub taryfy przemysłowej, konieczna może okazać się modernizacja układu pomiarowego. Duzi odbiorcy energii elektrycznej są bowiem właścicielami liczników, a więc wszystkie obowiązki oraz koszty związane z instalacją licznika, jego dostosowaniem i wymianą spoczywają właśnie na nich. Decydując się na zmianę dostawcy prądu po raz pierwszy, korzystając do tej pory z taryfy A lub B, konieczne jest dostosowanie liczników do wymagań dystrybutora. Dokładniej chodzi o dostosowanie układów do wymagań TPA.

Comments are closed.