panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

oświetlenie do salonu

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie do salonu?

Wybranie porządnego oświetlenia do salonu nie jest prostym zadaniem zwłaszcza że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Salon jest jednym z tych pomieszczeń, które wbrew pozorom potrzebuje różnorodnego oświetlenia. Jak powszechnie wiadomo salon bardzo często jest głównym centrum życia rodzinnego, dlatego też tym bardziej warto zadbać o kilka różnych źródeł światła.

Metraż ma znaczenie

Oświetlenie salonu najlepiej dobrać do metrażu. W niewielkim salonie o wymiarach 4×5 metrów w zupełności wystarczy światło o łącznej wartości 400W. W tym konkretnym przypadku należy zadbać o to, aby głównym źródłem była porządna lampa sufitowa. Resztę światła mogą dostarczyć dodatkowe lampy ścienne albo niezawodne lampy podłogowe.

Jakie natężenie światła?

oświetlenie do salonu

Natężenie światła to nic innego jak po prostu gęstość strumienia świetlnego, które pada bezpośrednio na daną powierzchnię. Większość producentów podaje natężenie światła w luksach, dzięki czemu można bez problemu dobrać optymalne oświetlenie do salonu. Do wykonania prac biurowych potrzeba 500 luksów. W zwykłym salonie do prostych czynności w zupełności wystarczy 50 luksów. Według wielu specjalistów oświetlenie salonu powinno wynosić ok. 100 luksów. W dużej mierze to właśnie przy takim natężeniu światła będzie można komfortowo wypocząć.

Czym charakteryzuje się nowoczesne oświetlenie?

W nowoczesnych salonach królują lampy wykonane z metalu i różnorodnych syntetyków. Jeżeli chodzi o odcień, to rekordy sprzedaży biją białe i czarne lampy, które bez problemu będzie można dopasować do wystroju danego wnętrza. Coraz większą popularność zdobywają lampy w odcieniach miedzi i metalu. Na półkach sklepowych coraz częściej spotkać można także szynowe oświetlenie do salonu, które charakteryzuje się prostą formą i minimalizmem.

Comments are closed.