panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Na jaki nawóz do storczyków zwrócić uwagę?

Uprawa storczyków to bardzo pasjonujące zajęcie, które wymaga także dość sporej wprawy. Dobrze zatem dowiedzieć się, jakie doniczka i typ ziemi będzie najlepszym wyborem. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że znaczna część storczyków pochodzi z terenów, na których występuje klimat równikowy bądź podzwrotnikowe. Dlatego musimy zadbać o to, by warunki do uprawy storczyków były jak najlepsze.

Prawidłowa uprawa storczyków w doniczce

Storczyki to bardzo wymagające rośliny, dlatego trzeba spełnić wszystkie niezbędne wymagania do zapewnienia stosownego wzrostu. Bardzo ważnym czynnikiem, który ma wpływ na właściwą uprawę, jest dobór prawidłowego podłoża do storczyków. Warto dodać, że nawet bardziej początkujący hodowcy storczyków nie powinni mieć z tym dużego problemu, bowiem obecnie na rynku znaleźć można specjalne mieszanki. Powinniśmy jednak przyjrzeć się przede wszystkim temu, jaki dokładnie posiadają skład, ponieważ dobrej jakości nawóz do storczyków może bardzo ułatwić nam nasze zadanie.

Ziemia do kwiatów a storczyki

Początkujący hodowcy storczyków chcą mieć pewność tego, czy uniwersalna ziemia do tych kwiatów jest dobrym rozwiązaniem. Często może okazać się, że możemy skorzystać z takiego podłoża. Warto jednak podkreślić, że błędem będzie niestety, jeśli użyjemy tylko zwykłą ziemię do sadzenia kwiatków. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić naszą uwagę na sposób podlewania storczyków, który powinien polegać na przelewaniu. W doniczce nie powinna być zbita bryła ziemi, bowiem przyjmuje ona zbyt dużo wody, co końcowo powoduje m.in gnicie korzeni, a także powoduje rozwijanie chorób grzybowych.

Nawóz do storczyków

Podłoże do storczyków dobrze jeśli nie będzie przepuszczalne, by ziemia w doniczkach mogła swobodnie przesychać. Warto dodać, że optymalnym rozwiązaniem jest ziemia do kwiatów, która wymieszana będzie z takimi dodatkami jak na przykład kora sosnowa do storczyków, torf, piasek, keramzyt, a także włókna kokosowe. Pozwoli to nam zyskać większą przepuszczalność w ziemi do storczyków, co bardzo pozytywnie wpłynie na ochronę rośliny przed wszelakimi groźnymi chorobami.

Comments are closed.