panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Ociekacze do naczyń w kuchni

W każdej kuchni jest wiele przedmiotów, których użyteczność jest bagatelizowana, ale tak naprawdę mało kto potrafi wyobrazić sobie bez nich życie, bo ich brak sprawiłby ogromny spadek komfortu. Przedmiotów takich można wymieniać wiele, jak stojaki na łyżki lub noże, wieszaki na ręczniki i ręczniki kuchenne, ale warto skupić się na ociekaczach do umytych naczyń.

Ociekacz do naczyń jest niemal niezbędny przy codziennym zmywaniu, dlatego warto zastanowić się jakiego potrzebujemy. Najtańszym i najbardziej popularnym do umytych naczyń jest ociekacz wykonany z tworzywa sztucznego, jakim jest plastik. Ich plusem jest przede wszystkich waga, ponieważ są lekkie i bardzo łatwe do przenoszenia. Są raczej wytrzymałe, lecz bardziej narażone na uszkodzenie niż inne modele, jak na przykład ociekacze metalowe. Ociekacze wykonane z metalu są o wiele wytrwalsze niż wykonywane z plastiku. Mogą udźwignąć więcej, nie wyginając się przy tym. Ich wadą niestety jest głośność. Położenie naczyń czy jakiekolwiek uderzenie powoduje głośny hałas, co może przeszkadzać.

Ze względu jednak na umieszczenie, ociekacze można podzielić na wiszące lub stojące. Kiedy w kuchni jest mało miejsca, to lepszym wyborem byłby ociekacz wiszący niedaleko lub nad zlewem. Umieszczona pod nim deseczka chroni przed niekorzystnym i przeszkadzającym kapaniem, a można ją opróżniać łatwym przechyleniem. Natomiast ociekacze stojące umieszcza się najczęściej obok zlewu, by zmywane naczynia jak najszybciej przenieść na ociekacz.

Comments are closed.