panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

siatka do basenu

Odpowiednia siatka do basenu i jej wymiary

Posiadacze basenów doskonale wiedzą, jak ważny jest zakup odpowiednich akcesoriów, ułatwiających korzystanie z niego. Do takich zalicza się siatka do basenu, która pomaga utrzymać go w czystości. Pomaga wyławiać nieczystości, które do niego wpadają, bowiem nawet w sytuacji gdy basen jest zasłaniany przykryciem, może się zdarzyć że takowe się do niego dostaną. Siatka do basenu pozwala również wyławiać z basenu zabawki, nie wchodząc do wody.

Jak wybrać wymiar siatki do basenu?

Dobrze wybrana siatka do basenu to przede wszystkim odpowiednie jej wymiary, dostosowane przede wszystkim do wielkości basenu. Im większy, tym dłuższą rączkę powinna mieć siatka, aby można było z brzegu sięgnąć nawet na środek basenu. Ponadto wielkość siatki również powinna być dobrze wybrana, im większy basen tym większa powinna być siatka. Istotny jest również materiał, z jakiego się je wykonuje. Powinien być trwały i odporny na uszkodzenia, dobrze jeśli są to włókna plastikowe, co umożliwia umycie siatki z wszelkich zabrudzeń.

siatka do basenu

Siatka do basenu z teleskopową rączką

Siatka do basenu z teleskopową rączką jest przedmiotem przydatnym w basenach o różnej wielkości. W razie potrzeby można wydłużyć rączkę i stosować ją do basenu o większych wymiarach. Siatki są praktycznie niezbędne do dbania o dobry stan basenów stacjonarnych, jednak także basenów stelażowych czy rozporowych o większej pojemności będą dobrym rozwiązaniem. Usuwanie nieczystości przy pomocy siatki jest szybsze i tańsze niż wymiana wody w całym basenie.

Comments are closed.