panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Okna aluminiowe – czy to dobry wybór?

Wybór okien do domu lub siedziby firmy z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Istnieje bowiem kilka typów, różniących się przede wszystkim materiałami wykorzystanymi do ich stworzenia. Rodzaj tworzywa przekłada się jednak na wiele innych cech. Dla kogo przeznaczone są okna aluminiowe? Co wyróżnia je na tle innych rodzajów okien?

Okna aluminiowe charakteryzują się lekkością i trwałością. Przy ich tworzeniu można wykorzystać dużą taflę szkła, która zapewni świetny dopływ światła dziennego. Ponadto aluminium jest dość plastycznym tworzywem. Sprawia to, że profile wykonanych z niego okien mogą być niestandardowe. Kształty okien aluminiowych mogą być różnorodne, dzięki czemu świetnie nadają się do nowoczesnych domów i siedzib przedsiębiorstw stawiających na oryginalny design. Zaletą okien aluminiowych jest to, że tworzą bardzo dobrą zaporę akustyczną. Dlatego też bez obaw można stosować je w budynkach położonych przy ruchliwych ulicach i w centrach miast.

Trwałość, uniwersalność, dobra izolacja – oto cechy okien aluminiowych. Bardzo dobrze można je dostosować do wymagań inwestorów i projektantów. Domy, budynki użytku publicznego, bloki czy siedziby firm – wszędzie tam sprawdzi się ten rodzaj okien. Mogą pełnić one różne role, np. ścianek działowych w nowoczesnych budynkach lub integralnych systemów okienno – drzwiowych. Pozwalają na zastosowanie naprawdę nietypowych rozwiązań i spełnienie wizji architektów.

Comments are closed.