panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Okna Veka – jak odnaleźć się w parametrach?

Nowoczesne okna występują w bardzo wielu wariantach nie tylko estetycznych, ale i technicznych. Dobór właściwych często spędza sen z powiek szczególnie tym osobom, dla których budowlanka nie jest codziennością. Od tego wyboru zależy jednak wiele – między innymi to, jak dobrze i dokładnie będą oświetlone pomieszczenia w domu, czy uda się zaoszczędzić energię cieplną, jak okna będą się prezentowały… Warto w porę zapoznać się z podstawowymi parametrami, które opisują poszczególne modele na przykład okien Veka, by móc swobodnie poruszać się w tym informacjach.

Karty właściwości użytkowych

To właśnie w nich znajduje się wszelkie niezbędne informacje, które pomagają podjąć decyzję o wyborze okien. Każde okno, które jest sprzedawane legalnie na terenie Unii Europejskiej musi tę kartę posiadać, a sprzedawca powinien udostępniać ją klientom do wglądu. To bardzo ważny dokument, ponieważ od niego zależy możliwość złożenia reklamacji lub naprawy elementu okna. Można też dzięki niemu dowiedzieć się, jak dobrze okno spełnia obowiązujące standardy. W karcie są też podane wymiary, data produkcji czy numery seryjne okna.

Warto określić priorytety

Okna, które mają wszystkie parametry na wysokim poziomie, są zwykle bardzo drogie. Warto więc określić to, co jest najważniejsze – czasem celem jest duża wodoszczelność i odporność na wiatr, w innym przypadku lepiej wybrać okna Veka o większej zdolność tłumienia niepożądanych dźwięków.

Comments are closed.