panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Płytki dekoracyjne w nowoczesnych wnętrzach

Płytki dekoracyjne są niezbędnym elementem zdobiącym nowoczesne wnętrza, zarówno w domu, jak i w biurze. Dawniej wykorzystywane były głównie w łazienkach i kuchniach, dziś kładzione są również w pokojach i salonach, na podłodze i ścianach. Jakie płytki dekoracyjne wybrać do nowoczesnego wnętrza? O tym poniżej.

Płytki dekoracyjne na podłogę

Płytki dekoracyjne już od lat zdobią podłogi łazienek oraz kuchni, zarówno biur, mieszkań jak i domów. Jednak Polacy coraz częściej idą w ślad za Hiszpanami, kładąc je również w salonach, a nawet sypialniach. Zalet takiego rozwiązania jest wiele, najważniejsze z nich to zwiększenie atrakcyjności pomieszczenia, jak również szybkość i łatwość czyszczenia. Wystarczy bowiem dobrej jakości płyn do płytek, mop i podłoga lśni czystością. Płytka dekoracyjna cechuje się również bardzo dużą wytrzymałością, ryzyko ich uszkodzenia, na przykład podczas chodzenia w szpilkach, jest bowiem znikome. W łazienkach i kuchniach sprawdzają się płytki w każdym rozmiarze, zaś w sypialniach, salonach oraz biurach większą atrakcyjność wnętrza zapewniają te wielkoformatowe. Bez względu na pomieszczenie, w którym zostaną położone, warto wybrać antypoślizgowe płytki dekoracyjne. Zapewnią one bezpieczeństwo wszystkim domownikom, a także uchronią przed wypadkiem pracowników i klientów biur, w których są położone.

Płytki dekoracyjne na ścianę

Coraz bardziej rozpowszechnił się również trend instalowania płytek dekoracyjnych na ścianach pomieszczeń. I tak jak w łazienkach i salonach królują one już od dawna, to w polskich, domowych salonach wykorzystuje się je dopiero od niedawna. Zazwyczaj stanowią one bazę ściany medialnej lub są częścią elementów ozdobnych, na jednobarwnych, dużych i pustych ścianach. Do łazienki i kuchni warto postawić na płytki dekoracyjne wykonane z fajansu lub winylu, bowiem cechują się one niską nasiąkliwością, salony natomiast zdobić będą płytki granitowe lub gres drewnopodobny.

Comments are closed.