panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Płytki na schody – jak dopasować odpowiednie?

Płytki coraz częściej stosowane są jako pokrycie schodów. Jednak aby jak najlepiej spełniły swoje zadanie, istotne jest przede wszystkim odpowiednie ich wybranie. Mowa tutaj nie tylko o kwestie wizualne, czyli kolorystykę i wielkość, ale również strukturę, dzięki czemu dadzą odpowiednie oparcie dla stóp.

Na zewnątrz i do wewnątrz

Płytki na schody wykorzystuje się zarówno wewnątrz budynków, jak też bardzo często na zewnątrz. Muszą mieć odpowiednie cechy, szczególnie jak mowa o tych przeznaczonych na schody zewnętrzne. Niektóre płytki schodowe nie nadają się do stosowania na zewnątrz, ponieważ ich powierzchnia staje się śliska z kontakcie z wodą czy pod wpływem ujemnych temperatur. O ile wewnątrz można stosować niemalże każdy rodzaj płytek, o tyle te które mają być położone na schodach zewnętrznych powinny spełniać określone normy, aby zapewniać właściwą przyczepność.

Jak dobrać kolor płytek

Kolor płytek stosowanych na schodach często dobierany jest do kolorystyki pozostałych płytek w domu. Jednak mogą być one dobrane tak, aby stanowić kontrast, dzięki czemu znacznie lepiej się odcinają wizualnie od pozostałej części podłogi. Bardzo modne i postrzegane jako uniwersalne są kolory takie jak beże czy brązy, które nie tylko można zestawiać z innymi barwami, ale również są łatwe do utrzymania w czystości i nie widać na nich tak bardzo brudu.

Comments are closed.