panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Porady dotyczące wyboru właściwego akarycydu‍

Porady dotyczące wyboru właściwego akarycydu‍

Akarycydy to środki chemiczne stosowane do zwalczania roztoczy i wszy, które powodują szkody gospodarcze w uprawach. Zabijają one te szkodniki powodując ich uduszenie lub odwodnienie, co powoduje duże cierpienie. Istnieje wiele różnych akarycydów, z których każdy ma swój unikalny mechanizm działania przeciwko docelowemu szkodnikowi, jak również swoje własne ograniczenia podczas prób ich zwalczania. Przy wyborze akarycydu, jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać. Nie wybieraj po prostu pierwszego, który widzisz na rynku – sprawdź nasze wskazówki dotyczące wyboru właściwego akarycydu!

Poznaj swojego docelowego szkodnika 

Wybierając akarycydy, musisz wiedzieć, jakie szkodniki próbujesz kontrolować. Konkretnie, musisz wiedzieć, jaki szkodnik powoduje szkody w uprawach i jak często występuje na twoim obszarze. Znajomość docelowego szkodnika pomoże Ci wybrać akarycyd, który jest najlepszy dla Twojej sytuacji i będzie skuteczny. Istnieje wiele szkodników, które powodują szkody w uprawach, więc wybór akarycydu bez skupienia się na jednym z nich nie będzie skuteczny. Wiele akarycydów będzie skutecznych tylko w walce z jednym szkodnikiem, takim jak kolczatka kukurydziana, a niekoniecznie z innymi szkodnikami, które powodują szkody gospodarcze. Idealnie byłoby, gdybyś chciał akarycydu, który będzie kontrolował szkodniki powodujące największe szkody na twoim terenie, a jednocześnie będzie skuteczny w walce z innymi szkodnikami. 

akarycydy w opakowaniu

Wybierz wymagany sprzęt i środki chemiczne 

Na koniec musisz wybrać sprzęt i chemikalia, które będą potrzebne do użycia wybranego akarycydu. Potrzebny sprzęt będzie zależał od wybranego akarycydu, jak również od jego formuły. Należy wybrać sprzęt do ręcznego stosowania, jak również do opryskiwania. Przy wyborze sprzętu należy wziąć pod uwagę rodzaj stosowanego akarycydu, a także wielkość obszaru, który ma być poddany działaniu.

Comments are closed.