panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Preparaty, w których zawarta jest żywica epoksydowa

Żywica epoksydowa jest niczym innym jak polimerowym materiałem, jej konsystencja jest ciekła, kolor jasny a zapach nawet całkiem przyjemny. W połączeniu z utwardzaczem, dochodzi do danego procesu chemicznego, w wyniku którego powstaje bardzo twardy i mocny materiał o dobrych właściwościach. Na bazie tego materiału powstają różnego rodzaju kleje ale także środki zabezpieczające w postaci, na przykład, podkładu epoksydowego czy gruntu.

Do czego wykorzystuje się podkład i grunt epoksydowy?

Zarówno podkład epoksydowy jak i grunt to preparaty, w których głównym składnikiem jest żywica epoksydowa – https://budujmy.eu/pl/menu/podklady-epoksydowe-962.html. Różnice pomiędzy tymi dwoma środkami są niewielkie ale każdy z nich jest idealnym podkładem pod warstwę lakieru, farby czy też słabych podłoży mineralnych. Dobrze zabezpieczają przed korozją i złymi warunkami atmosferycznym a przy tym idealnie wypełniają uszkodzone powierzchnie.
Dlatego też najczęściej środki te wykorzystywane są w branży motoryzacyjnej i budowlanej i służą do zabezpieczania:

  • elementów stalowych,
  • elementów metalowych,
  • podkładów cementowych,
  • powierzchni murowanych,
  • kamieni,
  • cegieł,
  • klinkierów.

Stosowanie systemem „mokro na mokro”

Najczęściej podkład epoksydowy używany jest w sprayu. Taka aplikacja jest bardzo łatwa i prosta. Jednak sprawdza się ona, najlepiej, na stali, aluminium czy ocynkowanych powierzchniach. Specjaliści stosują go w systemie „mokro na mokro”. Ten sposób pozwala na aplikacje bardzo szybkie, w wyniku których czas naprawy jest bardzo krótki a zużycie lakieru lub farby relatywnie minimalne.

Ile czasu schnie podkład?

Podkład epoksydowy czas schnięcia ma bardzo zróżnicowany i zależny od temperatury powietrza w danym pomieszczeniu. Zdecydowanie przy wyższych temperaturach schnie szybciej a przy niższych schnie znacznie dłużej. Jednak i tak ten czas nie przekracza 10 godzin.

Comments are closed.