panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

przepisanie licznika prądu po śmierci

Przepisanie licznika prądu po śmierci- jak przepisać prąd na nowego właściciela?

Liczniki prądu są przypisane do konkretnych osób, które mają dokonywać niezbędnych rozliczeń z daną siecią energetyczną. Niemniej jednak w przypadku śmierci właściciela danego licznika, niezbędne staje się jego przepisanie na konkretną osobę. Tak więc każdy, kto odziedziczył mieszkanie po zmarłej osobie, musi niezwłocznie udać się i dopełnić należyte formalności. Jak więc odbywa się przepisanie licznika prądu po śmierci?

Szybkie przepisanie licznika prądu po śmierci

Oczywiście procedura przepisywania licznika będzie się różniła w zależności od tego, przez kogo jest on przejmowany. Niemniej jednak sprzedawcy energii oferują różne możliwości przepisania licznika prądu po śmieci. Więcej na stronie – http://eon.pl/dla-domu/portal-o-energii-dla-domu/jak-przepisac-prad-na-nowego-wlasciciela.

Cały proces nie jest ani kosztowny, ani zbytnio skomplikowany, a co najważniejsze nie zajmuje też dużo czasu. Przepisanie licznika prądu po śmierci może odbyć się w jedynie 15 minut za pośrednictwem strony internetowej konkretnego dostawcy energii- o ile oferuje on taką możliwość lub za pośrednictwem kontaktu z konsultantem.

Przepisanie licznika prądu po śmierci- jakie dokumenty będą niezbędne?

przepisanie licznika prądu po śmierci

Oczywiście jeśli chcemy przepisać licznik prądu po śmierci poprzedniego właściciela mieszkania, niezbędne będą skompletowane odpowiednie dokumenty. Tylko z ich pomocą, będzie można dopełnić wszelkich formalności. Tak więc co z pewnością będzie potrzebne? Otóż w pierwszej kolejności należy wykonać skan dokumentu, które potwierdza dziedziczenie nieruchomości po zmarłej osobie lub akt poświadczający takie dziedziczenie. Konieczny będzie również numer PESEL poprzedniego właściciela licznika, a także dane licznika czyli jego numer i adres pod którym był on zamontowany. Całość oczywiście należy uzupełnić swoimi danymi, czyli imieniem i nazwiskiem, adresem oraz numerem PESEL. Całość wniosków zostaje automatycznie przesłana do właściwego dostawcy energii, który w odpowiedzi przesyła nam potwierdzenie przepisania licznika po śmierci poprzedniego właściciela.

Comments are closed.