panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Uchwyty kuchenne – jak je odpowiednio dobrać?

uchwyty kuchenneUchwyty kuchenne stanowią nieodłączny element mebli i zarazem bardzo ważny. Są niewątpliwą ozdobą, ale muszą być również przede wszystkim funkcjonalne.

Obecnie na rynku wybór uchwytów kuchennych jest bardzo szeroki. Najlepiej dokonać go sugerując się stylistyką całego pomieszczenia. Na przykład proste modele dobrze prezentują się we wnętrzach urządzonych w sposób minimalistyczny. Jeśli z kolei meble są lakierowane i mają bardziej geometryczne formy można sięgnąć po uchwyty kuchenne błyszczące lub wykonane ze szkła. W kuchniach retro najlepiej będą natomiast wyglądać uchwyty stylizowane na wykonane z mosiądzu lub porcelany.

Prawdziwym hitem ostatniego czasu są uchwyty inspirowane biżuterią. Utrzymane w kolorystyce srebra lub złota ładnie komponują się z meblami stylizowanymi na starsze. W kuchni urządzonej w stylu francuskim lub angielskim sprawdzą się z pewnością gałki wykonane z porcelany o kwiatowym wzorze.

Podczas zakupu należy się sugerować gatunkiem drewna, z którego wykonane są meble lub rodzajem zastosowanego tworzywa. Jeśli są to barwy jasne – biel, kolor orzecha włoskiego najlepsze będą uchwyty w kolorze postarzanego złota lub patynowanego mosiądzu. Meble kremowe komponują się z kolei doskonale ze srebrem.

Comments are closed.