Szkło jest specyficznym materiałem, który jest stosunkowo kruchy i można go łatwo uszkodzić. Jeśli szklany element rozpadnie się na kawałki to jego odtworzenie jest praktycznie niemożliwe. Jeśli jednak szkło uległo pęknięciu lub odpadły jedynie wybrane fragmenty, wówczas można podjąć się próby sklejenia. W tym celu niezbędny będzie profesjonalny klej do szkła.
Łatwy sposób na sklejenie szklanych powierzchni
W przypadku szklanych obiektów, które nie wymagają precyzyjnego i estetycznego połączenia można sięgać po tzw. klej uniwersalny, szybkoschnący. To rozwiązanie nadaje się w przypadku konieczności wykonania szybkiej naprawy, jednak posiada wiele wad. Innym typem produktu jest klej do szkła, który jest wykonany w celu klejenia pęknięć czy tworzenia stałych połączeń szklanych elementów. Klej dedykowany do szkła jest zalecany do precyzyjnych połączeń przemysłowych, których celem jest maksymalne zmniejszenie widoczności uszkodzenia – https://melkib.com/pl/c/Kleje-do-szkla/269.
Czym wyróżnia się klej do szkła?
Kleje do szkła posiadają bezbarwną strukturę, dlatego po zaschnięciu są mało widoczne – dobrze wykonane połączenie na pierwszy rzut oka może się okazać nawet całkowicie niewidoczne. Co ważne, profesjonalny klej zapobiega dalszym uszkodzeniom delikatnej struktury szkła, jednocześnie wzmacniając uszkodzoną powierzchnię. Klej współpracujący z właściwościami szkła jest odporny na działanie czynników atmosferycznych czy promieniowania UV, dlatego może być z powodzeniem stosowany do renowacji szklanych przedmiotów znajdujących się na zewnątrz.