panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

kamera_do_wideodomofonu

Wideodomofon do domu – analogowy, cyfrowy czy IP?

Wideodomofony stają się coraz popularniejsze. Montowane są zarówno w domach, jak i blokach. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że urządzenia te w znaczący sposób podnoszą poziom bezpieczeństwa. Jest to również rozwiązanie bardzo wygodne. Na rynku dostępne są trzy rodzaje wideodomofonów. Mowa tu o urządzeniach analogowych, cyfrowych oraz IP? Czym się różnią?

Wideodomofon analogowy

Analogowy wideodomofon do domu charakteryzuje się przewodowym połączeniem między modułami zestawu. Połączenie to najczęściej realizowane jest za pomocą czterożyłowego przewodu, który odpowiedzialny jest za transmisję obrazu i dźwięku. Dziś wideodomofony to urządzenia podstawowe. Do wyboru są bowiem nowocześniejsze rozwiązania.

Wideodomofon cyfrowy

Wideodomofon do bloku lub domu może być również cyfrowy. Jest to urządzenie bardziej elastyczne w porównaniu z wideodomofonem analogowym. Przede wszystkim wyposażony jest w dodatkowe funkcje. Mowa tu choćby o możliwości sterowania oświetleniem przed wejściem do domu lub bloku. Co jednak najważniejsze, wideodomofon cyfrowy zapewnia znacznie lepszą jakość transmisji obrazu i dźwięku.

Wideodomofon IP

Oprócz urządzeń analogowych i cyfrowych, na rynku dostępne są również wideodomofony do domów IP. Jest to pewnego rodzaju odmiana modelu cyfrowego. Różnica polega jednak na tym, że wideodomofon IP umożliwia przekierowanie połączenia na urządzenie mobilne, jakim jest np. smartfon. Dzięki temu możliwe jest nawiązanie połączenia z osobą dzwoniącą, nie będąc w ogóle w domu. Wideodomofon IP musi mieć jednak stałe połączenie z internetem. Dlatego konieczna jest jego konfiguracja z domowym routerem.

Comments are closed.