panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Wiertnica geotechniczna – charakterystyka produktu

Urządzenia wiertnicze zostały wynalezione na początku XIX wieku i do dnia dzisiejszego są badzo chętnie i powszechnie używane. Najczęściej służą do pomocy w poszukiwaniu zarówno ropy naftowej jak i gazu ziemnego. Wiertnice chętnie wykorzystywane są także do pracy w innych dziedzinach przemysłu.

Wiertnica i jej podstawowa charakterystyka
Urządzenie wiertnicze składa się z całego zespołu maszyn, które odpowiednio ze sobą powiązane zapewniają bezproblemową pracę oraz doskonałe jej rezultaty. Wiertnice zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wykonywały określonej wielkości otwory, zarówno w skałach, betonie czy innych podłożach. Aby praca wiertnicy była jak najbardziej efektywna, musi ona zostać ustawiona na równym, odpowiednio wypoziomowanym i wzmocnionym podłożu, który dzięki fundamentowi zapewni urządzeniu stabilność. Na tak przygotowanej wiertni można rozłożyć zarówno wiertnicę jak i wszystkie agregaty prądotwórcze, pomost montażowy czy pompy płuczkowe.

Wiertnica geotechniczna – kilka podstawowych informacji na temat urządzenia
Wiertnica geotechniczna z Rotadril to skomplikowane, kompaktowe urządzenie stworzone do wiercenia zarówno powierzchniowego jak i podziemnego. Zapewnia maksymalną wydajność odwiertu, jest bardzo intuicyjna i została zaprojektowana w taki sposób, aby serwisanci mogli swobodnie dostać się do jej wszystkich komponentów. Kable zostały ułożone bardzo logicznie, dzięki czemu cały układ hydrauliczny jest doskonale widoczny.

Comments are closed.