panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Wiertnice w branży budowlanej

wiertniceChyba wszyscy wiemy, że klasycznym przykładem niezbędnego narzędzia dla branży budowlanej są wiertnice. Urządzenia wiertnicze dają możliwość zrealizowania wielu różnych zadań, stąd też ich ogromna popularność. Można wręcz stwierdzić, że wiertnice to podstawowe narzędzia w każdej porządnej firmie budowlanej, która chce stać się liczącym graczem na rynku. Dlaczego?

Wszędzie tam, gdzie pojawi się potrzeba wydrążenia głębokiego bądź szerokiego otworu, tam wykorzystuje się odpowiedniej klasy wiertnice. A w jakich sytuacjach pojawia się konieczność wydrążenia otworu? Na przykład w momencie, gdy robimy otwory na słupki czy kolumny.

Dużą popularnością cieszą się również studnie oraz pompy ciepła. Warto wiedzieć, że również w tej sytuacji niezbędne są urządzenia wiertnicze. Co istotne, wiertnice mają zdecydowanie większą moc niż młoty udarowe dzięki czemu mogą być wykorzystywane do drążenia w bardzo twardych podłożach. Na przykład w betonie czy w skałach. W tym celu najlepiej sprawdzają się wiertnice diamentowe.

Równie dużą popularnością cieszą się wiertnice ślimakowe, zwłaszcza w branży budowlanej. Wykorzystuje się je do prac gruntowych – urządzenia o mniejszej mocy w przypadku gleb piaszczystych i gliniastych, natomiast urządzenia mocniejsze stosuje się do odwiertów w betonie, asfalcie oraz w gruncie. Na rynku występują również wiertnice poziome stosowane przy układaniu rurociągów i przepustów.

Comments are closed.