panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Zalety sond dynamicznych

sondy-dynamiczne1Sondowanie gruntu, to bardzo szeroka gałąź geologii. Dzięki niej, możemy dowiedzieć się czegoś więcej o strukturze gruntu, który właśnie znajduje się pod nami. Sondowanie dynamiczne, to metoda w której wykorzystuje się sondę, wbijaną w sposób mechaniczny w grunt. Metoda ta ma mnóstwo zalet. Oto niektóre z nich.

Mobilność

Pomimo swoich imponujących wymiarów, sonda dynamiczna jest w porównaniu z innymi sondami stosunkowo niewielka. Da się ją przenosić na większe odległości, choć z pewnością do zbyt lekkich nie należy. Dzięki temu, można za jej pomocą wykonać szereg podstawowych pomiarów na obszarze, na który trudno dotrzeć samochodem, bądź innym środkiem transportu.

Brak zasilania

Sondy dynamiczne są urządzeniami w pełni mechanicznymi. Oznacza to, że w pracy nie wykorzystują one zewnętrznego zasilania. Wręcz przeciwnie – zasilania nie wymaga również odczytywanie wyników pracy. Po prostu wszystko opiera się w oparciu o podstawowe zasady fizyki i mechaniki.

Podsumowując, sondy dynamiczne Rotadril są urządzeniami prostymi, które może nie nadają się do zaawansowanych badań struktury gruntu, ale z pewnością można je wykorzystać dosłownie wszędzie, bez ograniczeń w postaci braku drogi, zasilania czy też innych mediów. Odczytywanie wyników pomiarowych również w tym przypadku jest bardzo proste, co przedkłada się na prostotę pomiaru.

Comments are closed.