panelarrow

EURO Budownictwo

Nowoczesne budownictwo

Zastosowanie urządzeń wiertniczych

Studnia przy domu to prawdziwy skarb, zwłaszcza w przypadku, gdy zatruciu ulegnie woda doprowadzana wodociągiem. Przy starych zabudowaniach domowych studnie były powszechnym widokiem, jednak przy nowych domach mało kto już teraz inwestuje w studnie, zwłaszcza że do ich wykonania niezbędne są profesjonalne urządzenia wiertnicze.

Studnie i ich rodzaje

Przy pomocy urządzeń wiertniczych można dowiercić się do głębinowych złóż wód. W ten sposób powstają studnie głębinowe. Są to studnie o potencjalnie najczystszej wodzie. Alternatywą (nie ma co ukrywać, dużo tańszą) dla studni głębinowych są studnie kopane. Najpopularniejsze są niezbyt głębokie studnie wyłożone kamiennymi okręgami. Z uwagi na fakt, że woda w nich pochodzi tuż spod powierzchni ziemi, to może być narażona na zarazki różnego typu.

Rodzaje urządzeń wiertniczych

Najbardziej popularnym urządzeniem, które wykorzystywane jest przy studniach głębinowych jest wiertnica do studni. Urządzenie tego typu jest w stanie przebić się przez nawet kilkadziesiąt metrów twardej gliny. Ze względu na swoją specyfikę, może pracować w bardzo zróżnicowanym terenie. Myśląc o studni zawsze warto zastanowić się czy lepiej wiertnicę kupić, pożyczyć, czy wynająć profesjonalną firmę do budowy studni.

Comments are closed.