Zmiana dostawcy prądu – czy to ma sens?

Odkąd pojawiła się możliwość zmiany dostawcy prądu w Polsce, na wykonanie takiego kroku zdecydowały się tysiące osób. Dzięki temu możliwe było zmniejszenie rachunków za zużycie energii elektrycznej. Jako, że na rynku pojawia się coraz więcej mniejszych sprzedawców prądu, można liczyć na znacznie korzystniejsze oferty i dostosowanie taryfy do swoich indywidualnych potrzeb. Zmienić dostawcę prądu może każdy i to całkowicie bezpłatnie, jednakże nasuwa się pytanie – czy rzeczywiście warto?

Zmiana dostawcy prądu – czy to ma sens?

Nie jest żadną tajemnicą, że rachunki za prąd pochłaniają dużo oszczędności i stanowią poważne obciążenie dla budżetu. Na szczęście jest możliwe zredukowanie ponoszonych wydatków i to wbrew pozorom w bardzo prosty sposób. Oczywiście możliwe jest podjęcie odpowiednich kroków mających na celu ogólne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, jednakże może się to odbić na jakości życia domowników. Wobec tego wato zacząć od czegoś łatwiejszego, a mianowicie od przyjrzenia się ofertom dostępnym na rynku sprzedawców prądu i porównaniu ich ze sobą. Wcale nierzadko okazuje się, żer po zmianie dotychczasowego dostawcy energii elektrycznej możliwe jest odnotowanie niemałych oszczędności.

Należy pamiętać, że zmiana dostawcy prądu to nie to samo co zmiana dystrybutora energii elektrycznej. Zmienić sprzedawcę prądu można, jednakże nie ma możliwości zmiany dystrybutora. Nowi sprzedawcy w celu wybicia się na tle konkurencji zwykle oferują znacznie atrakcyjniejsze warunki oraz różnego typu promocje polegające na czasowym obniżeniu stawki opłat w przypadku swoich nowych klientów. Można także przykładowo liczyć na zawarcie umowy na czas określony z gwarantowaną ceną energii.

Jak zmienić dostawcę prądu?

W celu zmienienia dotychczasowego sprzedawcy prądu, należy znaleźć nowego dostawcę za pomocą porównywarek internetowych. Następnym krokiem jest podpisanie z nim umowy, która wchodzi w życie w momencie wygaśnięcia starej umowy terminowej. Dużą zaletą jest to, że nowy dostawca energii elektrycznej zajmuje się wszelkimi formalnościami w imieniu swojego nowego klienta, co jest ogromnym ułatwieniem. Wystarczy udzielić mu pełnomocnictwa.