Płytki gresowe jako elementy wykończeniowe

płytki gresowe

Obecnie dużą popularnością cieszą się płytki ceramiczne formowane z gresu, czyli mieszaniny piasku kwarcowego, gliny, barwników mineralnych oraz skalenia. Ze względu na świetne właściwości użytkowe mogą one być wykorzystywane do wykańczania zarówno wnętrz mieszkalnych, jak i powierzchni zlokalizowanych pod gołym niebem. Na rynku bez problemu znajdziemy liczne modele zróżnicowane pod względem wymiarów i wzornictwa. 

Wysoka trwałość idzie w parze z estetycznym designem

Nowoczesne płytki gresowe w e-salonach łazienek jak Home100.pl, charakteryzują się przede wszystkim ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie szkodliwych warunków pogodowych, substancji chemicznych czy ognia. Dzięki temu ich żywotność wynosi nawet kilkadziesiąt lat (zwłaszcza po przeprowadzeniu odpowiedniej impregnacji). W tym kontekście istotną rolę odgrywa również bardzo niska nasiąkliwość wodna – na poziomie około 2,5-3%. Na uwagę zasługuje ponadto duża różnorodność stylistyczna, pozwalająca na zakup egzemplarzy idealnie dostosowanych do danego wystroju. W sklepach dostępne są m.in. modele o powierzchni gładkiej, strukturalnej, rektyfikowanej, szkliwionej bądź matowej. Pozostałe zalety omawianych pytek to dobre właściwości antypoślizgowe i łatwość utrzymania w czystości.

płytki gresowe

Płytki gresowe – praktyczne zastosowanie 

Dekoracyjny charakter i jednocześnie doskonałe parametry płytek gresowych sprawiają, że można je z powodzeniem układać na podłogach i ścianach znajdujących się w pomieszczeniach domowych. Mowa tutaj choćby o salonach, łazienkach, kuchniach czy korytarzach. W tym przypadku najlepiej postawić na egzemplarze porcelanowe. Z kolei egzemplarze techniczne stanowią znakomity wybór do garaży samochodowych, warsztatów, magazynów oraz kotłowni (wnętrz o nasilonym ruchu). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytki wykorzystać także do wykończenia powierzchni:

  • tarasu wypoczynkowego
  • schodów wejściowych
  • sali konferencyjnej